מי אנחנו

פרויקט סלעית – סיוע לנשים במעגל הזנות – הינו פרויקט עירוני שהוקם כחלק מפרויקט לאומי למיגור הזנות, על כל היבטיה ומתן מענה טיפולי הולם לנשים הלכודות במעגל הזנות.
הקצאת המשאבים נעשית על ידי הממשלה באמצעות משרד הרווחה.
עירית תל אביב- יפו, מינהל השירותים החברתיים, לקחה על עצמה להפעיל את התוכנית בתל אביב, על ידי הקמת מספר מסגרות טיפוליות. הפעלת התוכנית הינה באמצעות חברת מוסדות חינוך ותרבות בתל אביב כזרוע ביצועית.

למי התוכנית מיועדת?

לנשים במעגל הזנות, נשים המגיעות מהזנחה ורקע של פגיעות מיניות, ניצול מיני וגילוי עריות כבר מגיל צעיר. הדינאמיקה מתחילה בגיל העשרה כאשר נערה בורחת מה"בית" המתעלל והינה טרף קל לסרסורים וניצול מיני. הדרך לזנות סלולה וכמעט מוכתבת מראש. מתוך הבנה כי הנשים הללו הן "הומלסיות" הן במובן הפיזי והן במובן הנפשי, התוכנית מיועדת לתת להן את החוויה המתקנת של בית מיטיב.
התוכנית כוללת בתוכה רצף של שרותי טיפול ושיקום לנשים החל מדירת חרום לנשים שעדיין נמצאות במעגל הזנות וכן הוסטל שיקומי ומרכז יום לנשים המביעות רצון להשתקם ולצאת ממעגל הזנות.
כמו כן מתוך תפיסה של בניית אמון ורצף טיפולי מתקיימים באופן קבוע סיורי שטח לעבודת יישוג (reaching out) ויצירת קשר עם נשים בזירות הזנות.
בנוסף התוכנית מפעילה קו חרום ארצי הפועל 24 שעות 1800-200-690.

מנהלת סלעית הינה נעמה זאבי ריבלין
naama@saleet.org.il

משרד סלעית
office@saleet.org.il

קו הסיוע הטלפוני | דירת החירום | מרכז יום | הוסטל שיקומי | תעסוקה