מסלולי הטיפול

תוכן עניינים

דירת החירום:

דירת החירום הינה מרחב טיפולי – חירומי עבור נשים וטראנסג'נדריות המצויות בזנות פעילה המלווה בהתמכרות פעילה לסמים ואלכוהול ודרות רחוב. 

המרחב מושתת על פילוסופיה טיפולית של מזעור נזק, ובהתאם מספק מענה של כלל התנאים הבסיסיים לקיום בכבוד, תוך מתן תמיכה קונקרטית בחיים בצל הזנות והשימוש. 

לצד מזעור הנזק, דירת החירום מספקת טיפול פסיכו-סוציאלי, במסגרתו לכל מטופלת נבנית תכנית טיפול אישית. מטרת העל של תכנית הטיפול היא להרחיב את ספקטרום הבחירה של כל מטופלת, תוך תקווה שתבחר בחיים אותם היא מגדירה כראויים. 

עוד מציעה הדירה סיוע בהיבטי חיים נוספים, בהם מיצוי זכויות, ליווי משפטי, תיווך לשירותים ומענים אחרים והנגשת שירותי בריאות.  

דירת החירום מיועדת לכל מי שמזדהה כאישה (נשים מלידה ומבחירה), מגיל 18 ואילך, ואשר נמצאת בזנות בהווה וכן בהתמכרות פעילה. מטופלות הדירה מגיעות מכל קשת האוכלוסייה – דת, מוצא ומעמד סוציו-אקונומי. 

הדירה ממוקמת בסביבת התחנה המרכזית וזאת על מנת לאפשר נגישות גבוהה ומיידית לנשים הזקוקות לשירותיה. הדירה פעילה 24 שעות ביממה, בכל ימות השנה. 

צוות הדירה:
כולל מנהלת, עובדת סוציאלית, צוות טיפולי, מערך מתנדבות וכן פסיכיאטר מלווה.

03-6394749
shelter@saleet.org.il
מנהלת: שיר פילר

הוסטל:

ההוסטל השיקומי – טיפולי של סלעית הינו הוסטל ארצי המיועד לנשים הזקוקות לטיפול נפשי ומגורים למשך שנה. ההוסטל הוא ביתן של 12 נשים וככזה הוא מהווה מודל ביתי וחוויה מתקנת לבית שלא היה להן. בהוסטל עוברות הנשים תהליך המקיף את כל מרחבי החיים. הוא כולל ליווי ותמיכה במיומנויות בסיסיות של ניהול אורח חיים נורמטיבי, ניהול משק בית, ניהול תקציב אישי ועוד.

 הנשים בהוסטל משתתפות בטיפול פרטני וקבוצתי המכוונים להתמודדות עם טראומות החוות נשים במעגל הזנות.

דירת מעבר
לאחר סיום שנה בהוסטל, ניתנת לנשים האפשרות לעבור להתגורר בדירת מעבר המאכלסת בכל פעם 4-3 נשים והמהווה מסגרת נוספת בדרך לעצמאות אישית וכלכלית.

צוות ההוסטל:
כולל מנהלת במשרה מלאה, צוות טיפולי ומדריכות-מנטוריות.

03-6855458 
hostel@saleet.org.il
מנהלת: אורטל אדלר

מרכז יום:

מרכז היום מעניק מסגרת תומכת ומלווה בשלבי היציאה מהזנות, מסגרת המקלה על תחושות הבדידות והתמודדויות החיים. במרכז היום מושם דגש על אוריינטציה תעסוקתית וניתן מקום מרכזי להכנה להשתלבות בעולם הנורמטיבי. זה המקום בו הנשים יכולות לרכוש הרגלי עבודה, לעבור הכשרה מקצועית ולהשתלב בעולם התעסוקה אשר כה חיוני להן בדרך לחייהן החדשים.

מרכז היום מעניק:

שעות פעילות מרכז היום:

מרכז היום פועל בשני מסלולים.
מסלול בוקר המיועד לנשים בתחילת דרכן, ומסלול ערב המיועד לנשים שסיימו בהצלחה את אחת ממסגרות סלעית ועובדות בשעות הבוקר.

מסלול הבוקר: 5 ימים בשבוע בין השעות 8.30 – 15.30.
מסלול הערב: ימי חמישי בין השעות 16.00 – 20.00.

צוות מרכז היום
כולל מנהלת במשרה מלאה, צוות טיפולי ומדריכה- מנטורית.

03-6855458 
 daycenter@saleet.org.il
מנהלת: איילת שחר

מסלול אמבולטורי:

המסלול האמבולטורי מציע מענה פסיכותרפי במסגרת שיחה שבועית קבועה עם מטפלת המתמחה בטיפול בנשים במעגל הזנות. לכל אישה חליפה טיפולית אשר מתאימה לצרכיה.

המסלול מציע, בנוסף לשיחה הפרטנית, אפשרות לקחת חלק במרחב קבוצתי, חברתי וקבוצתי, בו הנשים יכולות לעבד יחד חוויות חיים משותפות.

שירותי המסלול:

צוות המסלול
כולל מנהלת, צוות טיפולי ומערך מתנדבות

ambulatory@saleet.org.il 
מנהלת: נועה נאון

זקוקה לסיוע?

הפניה לסיוע וטיפול תיעשה באחת מהדרכים הבאות
(מענה יינתן עד 48 שעות מרגע הפנייה):

קו הסיוע הטלפוני של סלעית אשר נותן מענה 24 שעות ביממה,
כל ימות השבוע: 1-800-200-690

דף הפייסבוק של סלעית –

משרדי סלעית: 03-6855458